Atrakcje

Pobierowo

Rozległa piaszczysta Plaża stanowi największą atrakcję miejscowości, jest miejscem kąpieli słonecznych i morskich w sezonie letnim, oraz spacerów w powietrzu nasyconym solami, związkami magnezu i jodu – przez cały rok.

Pobierowo ma ok. 3 km długości, położone jest w zachodniej części gminy Rewal, w której skład wchodzi siedem różnorodnych osad turystycznych: Pobierowo, Pustkowo, Trzęsacz, Rewal, Śliwin, Niechorze i Pogorzelica. Gmina ma znakomite tradycje turystyczne i w 2003 roku uznana została za “najlepszą gminę turystyczną zrównoważonego rozwoju” w rankingu Rzeczpospolitej.

Większość zabudowy stanowią rozrzucone pośród lasu niewielkie domy wypoczynkowe. Przez Pobierowo przebiega Europejski Dalekobieżny Szlak Turystyczny E-9 (Atlantyk – Morze Północne – Morze Bałtyckie – do Braniewa).

Atrakcje okolic Pobierowa:

Latarnia morska w Niechorzu
Ruiny średniowiecznego kościoła na brzegu klifu w Trzęsaczu – jeden z symboli gminy Rewal
W pobliżu Pobierowa przebiega trasa kolejki wąskotorowej oddanej do użytku w 1896 roku. Trasa wiedzie do Gryfic, poprzez Rewal, Trzęsacz do Pogorzelicy.
Woliński Park Narodowy z żyjącymi tam żubrami
Możliwość uprawiania jazdy konnej
Możliwość rejsu promem wolnocłowym ze Świnoujścia
Możliwość rejsu statkiem po zalewie Kamieńskim z Dziwnówka do Kamienia Pomorskiego
Możliwość rejsu statkiem pirackim w pełne morze
Możliwość wynajęcia łodzi motorowej jak również żaglówki
Liczne imprezy letnie: Festiwal Wikingów w Wolinie, Dni Wybrzeża Rewalskiego, Mistrzostwa Polski Paralotni, Zlot motocykli nad morzem i wiele innych cyklicznych atrakcyjnych wydarze

67

Zapraszamy i życzymy miłego pobytu

Przewiń do góry